Poznań: Samochód potrącił dwie kobiety. „Wszyscy popełnili kardynalne błędy”

Straż Miejska fot. Sławek Wąchała

„W tym zdarzeniu wszyscy uczestnicy popełnili kardynalne błędy” – tak strażnicy miejscy podsumowali wypadek, do którego doszło 26 czerwca na Wojskowej. Samochód potrącił tam dwie kobiety, które jechały jedną hulajnogą.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18.00. Przechodnie poinformowali przejeżdżające ulicą Wojskową strażniczki z Grunwaldu, że chwilę wcześniej doszło tu do potrącenia dwóch kobiet, a kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy. Strażniczki na miejscu zastały obie kobiety. Jedna miała tylko otarcia, ale drugą trzeba było przewieźć do szpitala.

Jak ustaliły strażniczki, kobiety jechały we dwie jedną hulajnogą jezdnią i zatrzymały się na światłach przed ulicą Grunwaldzką, za czerwonym samochodem osobowym. W pewnej chwili samochód zaczął się cofać i uderzył w kobiety, mimo że krzyczały i uderzały w jego karoserię. A kierowca, po uderzeniu, odjechał.

„W opisanym zdarzeniu wszyscy popełnili kardynalne błędy” – podsumowują strażnicy miejscy. I dodają, że zasady poruszania się UTO, czyli urządzeniami transportu osobistego, oraz hulajnogami zostały dokładnie opisane na stronie SMMP przy okazji zmian w przepisach uwzględniających właśnie UTO, które zostały wprowadzone w 2021 roku.

„Za pośrednictwem oficera dyżurnego Straży Miejskiej wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Do czasu przybycia ratowników funkcjonariuszki udzieliły poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej” – relacjonują strażnicy miejscy. – „Jedna z poszkodowanych kobiet została zabrana do szpitala a druga, po opatrzeniu otarć, pozostała na miejscu i oczekiwała na przyjazd patrolu policji. Tuż przed przybyciem policji w miejscu zdarzenia pojawił się kierowca samochodu, który doprowadził do potrącenia”.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Podziel się: