sadzimy drzewa fot. RDLP
W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na wszystkich chętnych poznaniaków czekają sadzonki drzew. Leśnicy w cały kraju w ramach akcji #sadziMy przygotowali prawie milion sadzonek!

Idea jest prosta – każdy chętny może 18 września w siedzibie najbliższego nadleśnictwa lub miejscu wyznaczonym przez nadleśnictwo całkiem za darmo odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnej działce, a później samodzielnie pielęgnować drzewko i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

„Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo” – wyjaśniają leśnicy. – „Mamy nadzieję, że podobnie, jak w poprzednim roku, zainteresowanie przerośnie nasze oczekiwania, bo to oznacza, że doceniamy rolę drzew w naszej najbliższej okolicy”.

Leśnicy z Poznania przygotowali dla chętnych prawie 60 tys. sadzonek i serdecznie zapraszają po ich odbiór do 25 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz do siedziby samej dyrekcji w Poznaniu przy ul. Gajowej 10.
„Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy” – podsumowują leśnicy. – „Nie tylko w lesie”.

Sadzonki są rozdawane od 9.00 do 15.00 lub do wyczerpania zapasów.

RDLP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: