Poznań: Sabina jeszcze powieje!

wiatr wichura efekty fot. Nowe Zoo
IMGW utrzymał ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Wielkopolsce – ale już tylko 1 stopnia. Sabina zaczyna słabnąć, ale może jeszcze dziś dać się we znaki.

Zgodnie z najnowszym komunikatem IMiGW ważnym do godziny 20.00 w Wielkopolsce powieje silny wiatr z zachodu i południowego zachodu, dochodzący w porywach do 90 km na godzinę. Obowiązuje 1 stopień zagrożenia, co oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mogą one także utrudnić działalność w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźniać ruch drogowy. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW utrzymał ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem dla południowych powiatów woj. dolnośląskiego oraz podkarpackiego alert 3. stopnia. Ostrzeżenia 1. stopnia IMGW wydano dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego.

IMiGW, el

Podziel się: