Poznań: Są nowi zakażeni koronawirusem w szpitalu HCP

namiot przed szpitalem HCP
Po oddziałach kardiologii B i chirurgii na kolejnym oddziale tego szpitala stwierdzono zakażenia koronawirusem. Tym razem to oddział ortopedyczny.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono tam u dwóch osób z personelu. jak się okazało, zarazili się od pacjenta, który był chory na covid-19, ale o tym nie wiedział, bo nie miał żadnych objawów. To, że jest zakażony, wyszło dopiero przy teście, który wykonano mu, ponieważ miał jechać na lecenie do innego szpitala.

Pacjent został przewieziony do szpitala zakaźnego, a pięciu innych pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostało objętych kwarantanną. Czy będzie ich więcej – okaże się, gdy będą znane wyniki testów, które, jak informuje Radio Poznań, właśnie są wykonywane całemu personelowi.

Oddział ortopedyczny przestał przyjmować pacjentów i działa tylko w trybie ostrodyżurowym, tak samo jak chirurgia. Kardiologia B jest zamknięta, ale pacjenci są przyjmowani na kardiologię A, która pracuje normalnie, mimo że tam też stwierdzono jedno zakażenie. Dotąd w szpitalu zdiagnozowano 44 zakażenia – 22 u pacjentów i 22 u personelu.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: