Poznań: Są dodatkowe pieniądze na przebudowę Rynku Łazarskiego!

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Radni miejscy zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 7 milionów złotych na przebudowę Rynku Łazarskiego. Czy dzięki temu inwestycja w końcu ruszy?

Efektowny rynek w nowej odsłonie miał się stać centrum lokalnej społeczności. Plany były ambitne, wygląd mocno kontrowersyjny, a gdyby wszystko przebiegało terminowo to powoli zbliżalibyśmy się do końca jego przebudowy.

Zobacz pierwsze zapowiedzi budowy Rynku Łazarskiego:

Rynek Łazarski całkowicie zmieni swoje oblicze

Od tego czasu miasto ogłosiło trzy przetargi, które nie pozwoliły na znalezienie wykonawcy. W międzyczasie zmieniła się również koncepcja – początkowo rynek miał zostać przebudowywany etapami. Zgodnie z nowymi założeniami cała inwestycja zostanie zrealizowana od razu, a kupcy będą zmuszeni się tymczasowo przenieść na… parking Szkoły Muzycznej przy ul. Głogowskiej (to natomiast nie podoba się rodzicom uczniów).

W ostatnim przetargu wpłynęły trzy oferty. Najtańsza z nich, złożona przez firmę Skanska S.A. na kwotę 42,4 mln złotych i tak przekraczała budżet przewidziany na ten cel przez miasto. W tej sytuacji miasto poprosiło radnych o przegłosowanie zmian w budżecie, które pozwolą zwiększyć środki na inwestycję, co teoretycznie daje nadzieję, że inwestycja w końcu będzie mogła się rozpocząć.

Termin zakończenia prac jest obecnie nieznany.

Podziel się:

Ostatnio dodane: