Poznań: Rynek Jeżycki – są już wizualizacje nowego wyglądu!

Rynek Jeżycki wiz. fot. UMP
Dwa pawilony handlowe w środku, a wokół stragany pokryte wspólnym dachem. Targowiska Poznańskie zaprezentowały wizualizacje nowego wyglądu rynku Jeżyckiego. Czy tak będzie wyglądał po remoncie?

Prace nad remontem i tym, co ma być jego efektem, czyli całkiem nowym wyglądem rynku, są już poważnie zaawansowane. Do tego stopnia, że wczoraj, odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Poznania z udziałem Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, zarządu spółki Targowiska, przedstawicieli Rady Osiedla Jeżyce oraz kupców i przedstawicieli jednostek miejskich.

Na spotkaniu zaprezentowano na którym zaprezentowane zostały dwie koncepcje zagospodarowania rynku Jeżyckiego, różniące się nieco szczegółami. I zgodnie z opinią wszystkich zainteresowanych obie wizualizację rzucono na żer szerokiej publiczności, by także ona je oceniła.

„Wkładamy dużo serca w rozwój Targowisk Poznańskich i bardzo nam zależy na nowoczesnej, a jednocześnie wpisującej się w klimat przestrzeni” – dodają w informacji towarzyszącej wizualizacjom przedstawiciele Targowisk. – „O odpowiedni klimat miejsca zadba Biuro Architektoniczne Decone”.

Proponowany wygląd nowego rynku można komentować w mediach społecznościowych firmy, a zainteresowanie jest duże. Żaden z projektów nie budzi większych zastrzeżeń, niepokoi raczej to, że brak na nich infrastruktury dodatkowej: przystanków wiedeńskich, miejsc parkingowych dla kupców i informacji, jak będzie wyglądał dowóz towarów i ogólnie komunikacja na rynku, łącznie z postojem samochodów transportowych. Jak to jest teraz – wszyscy mieszkańcy Jeżyc doskonale wiedzą. Czasami nie da się przejść chodnikiem wzdłuż rynku, bo stoją tam auta dostawcze. Pisaliśmy już o tym problemie.

Jak przypomina Aleksandra Sołtysiak Łuczak, przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce, 27 września ruszy głosowanie na ten projekt na stronie Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 i będzie można głosować do 21 października. Każdy zainteresowany będzie więc mógł zająć stanowisko w sprawie remontu rynku Jeżyckiego.

el, fot. dwa projekty wyglądu rynku – wizualizacje

Podziel się: