Poznań: Ryanair zawiesza loty do Włoch. Z powodu koronawirusa

Ławica fot. Straż Graniczna mat. pras.
Linia Ryanair jako kolejna poinformowała o odwołaniu większości rejsów do północnych Włoch. Z Poznania będzie latał tylko jeden, sobotni samolot do Mediolanu. Przypomnijmy, że dotąd loty odbywały się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Po Wizz Air i PLL LOT także Ryanair ograniczyła swoje rejsowe połączenia do północnych Włoch. Od 12 marca do 8 kwietnia będą się odbywały tylko raz dziennie z danego lotniska. Do Włoch będzie więc można polecieć z Poznania jedynie w sobotę i na razie nie ma żadnej informacji o tym, by Ryanair odwołał także i te loty.

Jednak, jak zaznaczają przedstawiciele Ryanair, sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest dynamiczna i szybko może się zmienić, na nią nakładają się także decyzje włoskich władz ograniczające możliwości poruszania się po kraju. A wtedy zmienią się także decyzje przewoźnika. Na razie jednak loty w ograniczonym zakresie będą wykonywane, bo choć liczba pasażerów udających się do Włoch maleje, to jednak w Lombardii nadal jest wielu cudzoziemców, którzy chcieliby wrócić do domów.

Ryanair wydał także oświadczenie o zawieszeniu lotów krajowych z/do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso od 10 marca do 8 kwietnia. Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane lub objęci zakazem podróżowania otrzymają mail, w którym przewoźnik zaproponuje im inne opcje: zwrot kosztów lub zmianę terminu podróży.

el