Poznań: Ruszyło mobilne biuro poselskie posła Adama Szłapki

Mobilne biuro posła Szłapki
Tak naprawdę mobilne biuro działa praktycznie od początku kadencji posła. Początkowo z powodu kampanii wyborczej, ale teraz będzie to już na stałe. – To jest forma, która się sprawdza – uważa poseł.

Poseł Szłapka przypomina, że dyżury tego rodzaju, to znaczy mobilne, w przestrzeniach publicznych, prowadzi praktycznie od początku swojej kadencji. Ponieważ to był też czas kampanii wyborczych, to spotkania bardziej były kojarzone właśnie z wyborami, jednak poseł zapewnia, że po wyborach nic się nie zmieniło. Nadal będzie jeździł i chodził do ludzi. Dziś można się z nim było spotkać przy Starym Marychu w Poznaniu.

– Już byliśmy w Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Koziegłowach, parę takich dyżurów odbyliśmy w Poznaniu – wylicza Adam Szłapka. – Plan jest taki, żeby to kontynuować, bo to jest forma, która się sprawdza. Ludzie przychodzą, rozmawiamy, interweniujemy, przyjmujemy różne zgłoszenia, informujemy o pracy biura. Do biura poselskiego też przychodzą, ale tak jest łatwiej.

W plenerze z pewnością łatwiej – na przykład porozmawiać, choćby dlatego, że nie trzeba mieć maseczek. No i forma plenerowa pozwala na dotarcie do tych, którzy z różnych powodów nie są w stanie przyjechać do biura poselskiego w Poznaniu. Mogą się spotkać z posłem u siebie na miejscu: na przykład w Puszczykowie, Stęszewie czy Mosinie.

Stoisko posła dziś na Półwiejskiej było ozdobione dumnie powiewającą tęczową flagi. Ale Adam Szłapka zapewnił, że się absolutnie nie obawia aktów agresji.
– Właśnie dlatego mamy też tę flagę, żeby pokazać solidarność z osobami LGBT, które są atakowane za to, że są takie, jakie są – powiedział.

Poseł uważa, że jedynym sposobem na zmianę tej sytuacji jest wymiana na stanowisku ministra sprawiedliwości.
– Swoja postawą ponosi odpowiedzialność za podnoszenie tego poziomu emocji, zachęca do akcji przemocy wobec osób z mniejszości, różnych mniejszości – wyjaśnił. – Dowodem jest choćby to, że gminy, które utworzyły strefy wolne od LGBT, otrzymują teraz wsparcie finansowe od ministerstwa.

Poseł Adam Szłapka spotkał się dziś także z mieszkańcami Komornik, Stęszewa i Puszczykowa. Jutro odwiedzi Luboń, gdzie będzie dyżurował od 15.30 do 16.30 przy skrzyżowaniu Żabikowskiej/Powstańców Wielkopolskich, oraz Buk, gdzie będzie na Rynku od 17.00 do 18.00.

el