Virtuoso fot. Teatr Muzyczny

Poznań: Ruszyła sprzedaż biletów na musical „Virtuoso”

Kto chciałby zobaczyć polsko-amerykańską produkcję musicalową o Ignacym Janie Paderewskim – może już kupić sobie bilet. Teatr Muzyczny właśnie uruchomił sprzedaż biletów na „Virtuoso”.

Musical opowiada historię Ignacego Jana Paderewskiego. O tym, jak z lwa salonowego i wspaniałego artysty został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie, który wykorzystał popularność, by pomóc swojej ojczyźnie odzyskać niepodległość.

Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach.

Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Reżyserii podjął się Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”. Choreografię przygotuje Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektuje Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. Autorem polskiego tłumaczenia jest Lesław Haliński, a tłumaczem tekstów piosenek Przemysław Kieliszewski – dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielą się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. W obsadzie znaleźli się również między innymi: Anna Federowicz i Oksana Hamerska (Helena Górska/Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski/Józef Piłsudski). Musical powstał z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza.

Bilety dostępne są w kasie teatru, na www.teatr-muzyczny.pl oraz na Bilety24. Premierę zaplanowano na 12.09 o godzinie 19.00. Spektakle przedpremierowe będzie można obejrzeć 10 i 11.09 o godz. 19.00.

Po premierze spektakl będzie jeszcze prezentowany 13.09 godz. 17.00, 17-18.09 godz. 19.00, 19.09 godz. 15.00 i 19.00, 20.09 godz. 17.00, 24-25.09 godz. 19.00, 26.09 godz. 15.00.

Teatr Muzyczny, el

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze