Poznań: ruszyła budowa hali na osiedlu Pod Lipami

Po prawie rocznej przerwie i protestach mieszkańców udało się wznowić budowę hali sportowej przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1.

Budowa hali rozpoczęła się w 2017 roku, ale został po roku przerwana z powodu protestów mieszkańców. Dojeżdżające na budowę samochody z ciężkim ładunkiem niszczyły osiedlową drogę, co lokatorom okolicznych budynków bardzo się nie podobało. Udało im się zablokować inwestycję na prawie rok, ale negocjacje między mieszkańcami osiedla a Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi, które prowadzą inwestycję, trwały i wreszcie udało się osiągnąć porozumienie.

Jak podaje Radio Poznań, prace zostaną wznowione, a hala ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Ale na budowę będzie jeździło znacznie mniej ciężkich samochodów, co obiecał PIM. Niestety, okazało się, że protest będzie sporo kosztował. PIM musiał ogłosić kolejny przetarg na ukończenie inwestycji, a koszty od 2018 roku sporo wzrosły. Trzeba więc było znaleźć dodatkowe pieniądze na halę.

Gotowy budynek będzie miał powierzchnię 2000 metrów kwadratowych i 186 miejsc na trybunach. Przed halą zostanie też zbudowany parking na 35 miejsc.

Radio Poznań, el, fot. ZSzOS nr 1

Dodaj komentarz

avatar