fot. Kompania Piwowarska

Poznań: Ruszył skup butelek. I to bez paragonu

Dla klientów – żywa gotówka, a dla Kompanii Piwowarskiej butelki do ponownego wykorzystania, a więc również zysk. W Centrum Handlowym M1 działa skup butelek.
Reklama

Skup cieszy się sporym zainteresowaniem klientów z przyczyn oczywistych. Ale jaką korzyść będzie miał z tego browar? Poza, oczywiście ochroną środowiska.

Reklama

Jak wyjaśnia pomysłodawca, Jakub Pałasz z Kompanii Piwowarskiej, zysk jest ogromny. Straty opakowań szklanych tylko w ciągu jednego roku idą w miliony.
– W 2018 roku w Poznaniu sprzedaliśmy ponad 20 milionów piw – tłumaczy Jakub Pałasz. –
Dzięki skupowi przynajmniej część butelek po tym piwie wróci do Kompanii Piwowarskiej i zostanie wykorzystana ponownie.

Skup butelek działa na terenie galerii handlowej M1 w Poznaniu. Do skupu można przynosić szklane butelki po piwie o pojemności pół litra, bez względu na browar, z jakiego pochodzą. W zależności od browaru za butelkę możemy dostać od 30 do 50 groszy. Skup jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Reklama

Mat. pras. Kompanii Piwowarskiej, el

Podziel się!

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Karolina Bergonzelli
Gość
Karolina Bergonzelli

Swietnia informacja!:)

lemingrad
Gość
lemingrad

W jakim my ekologicznym kraju żyjemy, że cieszymy się z takiego skupu, w takim mieście! Ludzie mamy 2019 rok. i jesteśmy super Eco. To bananowy kraj ! Będę z Winograd z jedną butelką jeździł, dalej będę ją wypiera…. do śmieci.

Edi
Gość
Edi

To nie jedz i radzę pizgnąć się nią w łeb przed wyrzuceniem

Sławek
Gość
Sławek

Ja pierdziu, 40 lat temu w Polsce skup butelek działał przy każdym skupie makulatury, a było ich w kazdej dzielnicy parę. Dziś wielkie Wow, ale ogólnie ruch w dobrą stronę. 🙂 wtedy dzieci uczyło się czystości, zbierania butelek to bo był czysty i latwy pieniądz, dziś historia zatoczyła koło. Chciaż tyle.