Poznań: Ruszają zapisy na darmowe posiłki dla dzieci

szkoła gotowa na powrót uczniów fot. UMP

Rodzice, którzy chcą, by ich dzieci już we wrześniu korzystały z darmowych posiłków w szkole, jeszcze w sierpniu muszą złożyć wniosek w filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, właściwej dla ich miejsca zamieszkania. Komu przysługuje bezpłatny obiad?

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, zgodnie z założeniami rządowego programu „Posiłek w Szkole i w Domu” darmowy posiłek przysługuje uczniom z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 792 złotych – czyli 150 proc. kryterium dochodowego, uprawniającego do świadczenia z pomocy społecznej.

– W Poznaniu zgodnie z uchwałą rady miasta to kryterium dochodowe jest podwyższone do 200 procent – przypomina Anna Zając-Domżał, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. – To oznacza, że na taką pomoc mogą liczyć dzieci z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1056 złotych.

Wnioski o nieodpłatne dożywianie uczniów poznańskich szkół można składać przez cały rok, jednak im wcześniej rodzice to zrobią, tym szybciej pociecha skorzysta z posiłków. Zdarzają się też sytuacje, w których to kadra szkoły zgłasza taką potrzebę widząc, że konkretne dziecko wymaga takiego wsparcia.

– Codzienne spożywanie ciepłego posiłku, odpowiednio przygotowanego pod względem odżywczym, jest istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka, ma też wpływ na jego aktywność w szkole – podkreśla Anna Zając-Domżał.

W Poznaniu z nieodpłatnych posiłków w szkole korzysta miesięcznie około tysiąca dzieci. Rocznie kosztuje to około trzech i pół miliona złotych, jak wyjaśnia Anna Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Jak i gdzie złożyć wniosek, można dowiedzieć się ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Można też udać się do najbliższej filii MOPR: na Jeżycach – Sienkiewicza 22, na Grunwaldzie – Matejki 50, na Nowym Mieście – os. Piastowskie 81, na Starym Mieście – Kościuszki 103, a na Wildzie – Opolska 58.

Podziel się:

Ostatnio dodane: