Poznań: Ruszają Koszary Kultury!

gry i zabawy w Koszarach Kultury fot. Koszary Kultury
Koncertem Piosenkowej Krowy, spektaklem “Dziwne zwierzęta” i pokazem filmów Koszary Kultury z przytupem rozpoczynają swoją działalność. Warto się wybrać na ten fyrtel na styku Grunwaldu i Łazarza!

Wszystko to zaczyna się dziać od dziś na terenie dawnych koszar między ulicami Matejki i Grunwaldzką, na terenie przyszłego osiedla, które ma tam powstać. “Budujemy dla Was tymczasową strefę kultury z ofertą skierowaną do wszystkich osób, które szukają w mieście atrakcyjnej przestrzeni do spędzenia wolnego czasu, aktywności fizycznych, działań przyrodniczych” – piszą organizatorzy, zapraszając poznaniaków do przyjścia. – “W miejscu, które od długiego czasu funkcjonowało jako niezagospodarowany urbanistyczny teren, w przyszłości powstanie dzielnica wielofunkcyjna. Jednak zanim to nastąpi, chcemy, aby to miejsce oddało coś zastanej społeczności, wpisując się w kulturalną mapę Poznania. Tereny, które zwyczajowo są wygradzane w oczekiwaniu na rozpoczęcie budowy, w ramach projektu Koszary Kultury zostaną otwarte i staną się miejscem, któremu chcemy nadać nowe, tymczasowe przeznaczenie. Oddamy je również Wam, Mieszkańcom – poprzez realizację Waszych pomysłów”.

Otwarcie Koszar Kultury już dziś, a co będzie się działo?
11:00 – 18:00 – gry i warsztaty
11:00 – 2:00 – strefa gastronomiczna: frytki belgijskie, kawa, lody, napoje
12:00 – koncert Piosenkowej Krowy, czyli zespołu w składzie: Marek Gordziej – autor, gitarzysta, wokalista i lider Piosenkowej Krowy, poza tym lutnik, pedagog i poeta, Tomasz Kasprzak – basista Piosenkowej Krowy, poza tym lutnik i muzyk formacji Shalom, Anna Lubońska – instrumenty klawiszowe,
Beata Polak – perkusistka, grająca poza Piosenkową Krową w zespołach: 2Tm2,3, Wolf Spider, znana też z występów z zespołem Armia, oraz wokaliści – Julka, Martynka, Majka, Kuba i następne dzieci, które właśnie dołączają do zespołu.

12:30 – Oficjalne otwarcie
17:00 – Dziwne zwierzęta spektakl, reż. Marianna Piskorz i Julia Szmyt
Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego?
To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach – nie
dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę, bo inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych
wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

22:00 – Kino plenerowe
“Nasze miejsce na ziemi” – historia reżysera Johna Chestera i jego żony Molly, którzy muszą opuścić swoje mieszkanie w Los Angeles. Traktują to jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury, którą zaczynają tworzyć.

“Kobieta idzie na wojnę”, reż. Benedikt Erlingsson – opowieść o kobiecie, która wypowiada wojnę potężnemu koncernowi, bedącemu zagrożeniem dla islandzkiego środowiska.

gry i warsztaty
gry i warsztaty ekologiczne prowadzone m.in. przez poznańską Ambientówkę;
trampolina;
samoobsługowe gry terenowe z nagrodami;
gry sportowe;
maxi-zabawy: jenga, domino;
wielkie bańki mydlane;

Pomysłodawcami i organizatorami Koszarów Kultury są firmy Revive, BPI Real Estate oraz Ferment Kolektiv.

Mat. pras.

Podziel się: