piątek, 1 grudnia, 2023

Poznań: Ruszają konsultacje w sprawie pomnika Bohdana Smolenia

Projekt jest już gotowy i czeka na posadowienie – ale najpierw poznaniacy wyrażą swoją opinię co do wyglądu pomnika j jego planowanej lokalizacji. Konsultacje społeczne ruszają 3 sierpnia i potrwają do 24 sierpnia. Będzie też dyskusja publiczna.

Od 3 do 24 sierpnia będzie można składać wszystkie uwagi i propozycje związane z projektem pomnika. Wystarczy wysłać je na adres: [email protected].

Swoją opinię będzie też można wyrazić podczas dyskusji publicznej online, która odbędzie się w środę, 12 sierpnia. Należy dołączyć do niego kilka minut przed godziną rozpoczęcia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 i będzie prowadzone za pomocą aplikacji ZOOM.

Pomnik ma zostać stworzony według projektu pt. “Aaa tam cicho być”, a jego autorem jest Piotr Socha – zwycięzca konkursu zorganizowanego dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ma stanąć na skwerze u biegu ulic Strzałowej i Rybaki.

Bohdan Smoleń wspólnie z Zenonem Laskowikiem tworzył kabaret “Tey”, który w latach 70. i 80. gromadził na swoich występach tłumy fanów. Zajmował się też działalnością społeczną – założył fundację “Stworzenia Pana Smolenia”, zajmującą się hipoterapią dla dzieci. W 2009 roku odebrał Srebrny Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zmarł w grudniu 2016 roku.

UMP, el

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Ruszają konsultacje w sprawie pomnika Bohdana Smolenia