Wianki w Czerwonaku Good Staff- GOK Sokół fot. Sławek Wąchała

Poznań: Ruszają Koncerty Sołackie

Będą się odbywać nad Rusałką we wszystkie niedziele lipca i sierpnia, a wśród wykonawców usłyszymy zespół Good Staff, Wiesława Prządkę, Happy Jazz Band i Główny Zawór Jazzu. Koncerty Sołackie. Warto się wybrać!

Organizatorami koncertów są Rada Osiedla Sołacz i Towarzystwo Przyjaciół Sołacza, a gospodarzem drugi rok z rzędu Restauracja Rusałka ze względu na remont restauracji w parku Sołackim. Dlatego też koncerty będą się odbywać nad jeziorem we wszystkie niedziele lipca i sierpnia. Godzina rozpoczęcia – 19.00.

Wykonawcy koncertów:

04.07 Good Staff
11.07 Wiesław Prządka Quartet – w składzie: Wiesław Prządka – akordeon, bandoneon, Rafał Karasiewicz – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek – perkusja, instrumenty perkusyjne
18.07 Wizja Lokalna
25.07 De Jacarandá – Héctor Bravo (Peru), Emiliano Franco (Argentyna), Román Mendez (Meksyk) i Jorge Ortega (Peru)
01.08 Kilka Czułości
08.08 Majtki Bosmana – Zespół Muzyki Żeglarskiej
15.08 Piotr Kuźniak
22.08 Happy Jazz Band
29.08 Główny Zawór Jazzu

Jako pierwszy, 4 lipca, wystąpi Good Staff. Zespół powstał w 2009r. z fascynacji folkiem, poezją i… świecką muzyką renesansu. Pomysłem było połączenie elementów muzyki dawnej ze współczesnym instrumentarium i brzmieniem. W taki sposób powstały autorskie płyty “Marzenie” i “Preludium” muzycznie oparte w większości na kompozycjach Wojtka Winiarskiego do tekstów polskich poetów: Leopolda Staffa, Adama Asnyka, Lucjana Rydla.

W 2020 roku ukazała się trzecia płyta zespołu “Bez kochania trudno”. W niej muzycy sięgnęli do źródeł polskiej muzyki folkowej. Pianista Jacek Skowroński zaaranżował melodie zaczerpnięte z bogatych zbiorów Oskara Kolberga by połączyć folkową nutę z brzmieniem, które zespół przez lata wypracował.

Good Staff nagrywa i koncertuje. Podczas koncertów spotykają się z bardzo ciepłym przyjęciem. Śpiewająca i tańcząca na scenie Ania Winiarska wraz z zespołem tworzy piękne, czasem wzruszające ale pełne energii muzyczne widowisko. Ponieważ cieszy ich wspólne granie, tworzą wraz z publicznością atmosferę pełną entuzjazmu i radości.

Zespół Good Staff tworzą:
Anna Winiarska – śpiew
Joanna Skowrońska – flety proste, śpiew
Paweł Głowacki – gitara basowa
Robert Rekiel – instr. perkusyjne
Jacek Skowroński – instr. klawiszowe
Wojciech Winiarski – gitary, lutnia, śpiew

ROS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze