Świąteczna Bimba fot. MPK

Poznań: Rusza Świąteczna Bimba! Ale w nowej formule

Ozdobiony 7500 światełkami tramwaj wyruszy na tory w Mikołajki, czyli 6 grudnia. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, formuła Świątecznej Bimby zostanie zmieniona.

Tradycją było, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na poznańskie tory wyjeżdża Świąteczna Bimba. W minionych latach był to ozdobiony światełkami historyczny tramwaj, na pokładzie którego przygotowywane były atrakcje na najmłodszych. Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty…

– Sytuacja epidemiczna wymusiła na nas zmianę formuły Świątecznej Bimby. Rezygnujemy z przejazdów specjalnych, ale nie chcemy pozbawić mieszkańców widoku rozświetlonego tramwaju zapowiadającego zbliżające się święta – mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań. – Dlatego w tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w codziennym ruchu pasażerskim.

7,5 tysiąca lampek utworzy 750 metrowy łańcuch, którym udekorowany został tramwaj Moderus Beta MF 02 AC. Od 6 grudnia będzie kursował po Poznaniu – codziennie, a nie tylko w weekendy – przewożąc pasażerów. Będzie go można zobaczyć w godzinach porannych i popołudniowych – i na takie kursy będzie kierowany. 6 grudnia Świąteczna Bimba pojawi się na linii 18, a w kolejnych dniach będzie przewozić pasażerów także na liniach 3, 11 i 17.

Przypominamy, że we wszystkich pojazdach, także w Świątecznej Bimbie, obowiązują limity pasażerów, należy też zakrywać – maseczką, przyłbicą, bądź fragmentem odzieży – usta i nos. W tramwaju ozdobionym światełkami będzie również obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

Świąteczna Bimba w niedzielę, 6 grudnia 2020:

Linia 18

Odjazdy ze Starołęki o godz. 15.06, 16.46, 18.26, 20.06, 21.46

Odjazdy z Ogrodów o godz. 15.56, 17.36, 19.16, 20.56, 22.36

MPK, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze