Hostel Stonewall fot. W. Rak Grupa Stonewall

Poznań: Rusza pierwszy w Polsce hostel prowadzony przez organizację LGBT+

Mieści się przy ulicy Klasztornej 2 i pierwszych klientów przyjmie już 2 czerwca. Hostel Stonewall – bo taką nazwę nosi – to pierwszy w Polsce hostel komercyjny prowadzony przez organizację LGBT+. Grupę Stonewall oczywiście.

– Tworząc Hostel Stonewall wychodzimy naprzeciw potrzebom osób LGBT+ – mówi Arek Kluk z Grupy Stonewall. – W naszym hostelu nikt nie nie będzie patrzył na ciebie krzywo, bo chcesz wynająć wspólny pokój z osobą tej samej płci. Nie musisz się również obawiać, jeśli twoja tożsamość płciowa jest inna niż płeć zapisana w dowodzie osobistym. Rozumiemy problemy społeczności LGBT+, bo sami do niej należymy. Oczywiście, jesteśmy całkowicie hetero-friendly!

Jak w każdej działalności komercyjnej istotnym czynnikiem są pieniądze. W przypadku Hostelu Stonewall zyski będą przeznaczane na realizację celów statutowych Grupy Stonewall.
– Od początku naszego istnienia wiedzieliśmy, że chcemy szukać różnorodnych źródeł finansowania – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall. – Stąd liczne projekty biznesowe: sklep Out&Proud, drink bar Lokum Stonewall czy właśnie Hostel Stonewall. Nocując u nas wspierasz finansowanie bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej, naszego kanału edukacyjnego na YouTube, mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności i wielu innych.

Goście Hostelu Stonewall będą mieli do dyspozycji kilkadziesiąt łóżek w pokojach wieloosobowych oraz pokoje prywatne. Stowarzyszenie prowadzi również mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w
kryzysie bezdomności, przez niektóre osoby nazywane “hostelem”. To jednak dwa zupełnie oddzielne projekty – Hostel Stonewall to działalność zarobkowa, mieszkanie zaś oferuje bezpłatną pomoc osobom w kryzysie.
– Od sześciu lat pracujemy, aby Poznań stał się tęczową stolicą Polski – mówi Sue Bartel z Grupy Stonewall. – Nie bez znaczenia jest przychylność władz miasta, które wspierają inicjatywy wspierające społeczność LGBT+. Inspiracją do stworzenia hostelu były podobne miejsca działające w niektórych miastach na zachodzie Europy. Czujemy się tutaj dobrze i zachęcamy wszystkie osoby, nie tylko LGBT+, do odwiedzenia stolicy Wielkopolski. Hostel Stonewall chętnie was ugości!

Grupa Stonewall powstała w 2015 roku i jest znana m.in. z organizacji festiwalu Poznań Pride Week, największej po warszawskiej Paradzie Równości imprezy LGBT+. Stowarzyszenie pracuje na rzecz poprawy sytuacji polskich osób LGBT+. W Poznaniu działają już sklep z tęczowymi gadżetami oraz drink bar Lokum Stonewall, bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne oraz szkolenia równościowe dla szkół i firm. Grupa Stonewall prowadzi również mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności oraz kanał edukacyjny na YouTube – Stonewall TV.

Grupa Stonewall

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze