Poznań: Rusza lato #NaWolnym. W tym roku trzeba będzie płacić…

Podziel się!

Występy teatralne, seanse kinowe i koncerty. Rozpoczyna się nowy sezon imprez na dziedzińcu Urzędu Miasta. W tym roku wstęp na wydarzenia będzie płatny.

– #NaWolnym istnieje dopiero od czterech lat, ale już bardzo mocno wpisało się w świadomość poznaniaków – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Każdego sezonu przez Wolny Dziedziniec przewijają się tysiące mieszkańców miasta. To dowód na to, że tego typu wydarzenia są niezwykle potrzebne. Kultura musi wychodzić do ludzi. Powinna czekać na nich w centrum miasta: jak w przypadku lata #NaWolnym czy festiwalu #NaFalach, ale także wychodzić na obrzeża Poznania, jak robi to Estrada, organizując projekty kulturalne bezpośrednio na osiedlach.

Imprezy organizowane na dziedzińcu Urzędu Miasta w poprzednich latach były bezpłatne. Od tego roku to się zmieni. Miasto jako powód podaje zmiany w przepisach prawa. Po wprowadzeniu zmian w rozliczeniu VAT, przedstawiciele kultury traktowani są jak przedsiębiorcy – gdy organizują bezpłatne wydarzenia, tracą dodatkowo 23 proc. podatku, którego nie mogą w żaden sposób odzyskać.

Ceny biletów

W lipcu za bilet na kino plenerowe poznaniacy zapłacą złotówkę, a za spektakle dla dzieci – 2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine będzie kosztować 5 zł, a zespołów Glasspop oraz Wczasy – 2 zł. Bilety na lipcowe wydarzenia są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu. Jeżeli chodzi o sierpień, bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł. Bilety na sierpniowe przedstawienia będą dostępne od
1 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej przy pl. Wolności oraz na bilety24.pl.

Program wydarzeń można znaleźć tutaj. Kolejne imprezy będą również stopniowo dodawane do naszego kalendarium.

Autor: UMP / op. AS


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar