Poznań: Rusza Bieg Czekoladowy, by pomóc Kamili

Przystań Posnania fot. Bieg Czekoladowy
16 lutego o godzinie 11.00 rozpocznie się kolejna edycja Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki. Biegacze pobiegną trasą na wschodnim brzegu Warty, by wspomóc rehabilitację Kamili.

5-letnia poznanianka Kamila bardzo kocha sport i gdy była zdrowa, uprawiała go odnosząc sukcesy. Jednak z powodu tragicznego wypadku ta zawsze uśmiechnięta i pomocna nastolatka musiała przestać walczyć w sporcie – a zacząć walczyć o życie. Wygrała, ale lekarze zdiagnozowali złamanie z przemieszczeniem kręgosłupa, zwężenie kanału kręgowego i uraz rdzenia kręgowego w ciężkim stopniu.

Walka będzie trwała kilka lat, a jej wyniku nikt nie jest w stanie przewidzieć. Są jednak rzeczy, w które warto wierzyć, nawet wtedy, kiedy inni załamują ręce. Musiała zrezygnować ze sportu, szkoły, spotkań ze znajomymi. Nastolatka, która dotychczas miała doskonały kontakt z rówieśnikami, bardzo boleśnie doświadczyła, czym jest wykluczenie i samotność. Energią, którą zawsze miała w sobie Kamila można by śmiało podzielić na kilka osób. Każdy, kto ją znał wiedział doskonale, że to dziewczyna, która nigdy się nie poddaje…

I własnie dla tej Kamili, która walczy, pobiegną uczestnicy Czekoladowego Biegu na Wartą. Pokonają 5 kilometrów, a start i meta znajdują się przy budynku przystani Posnania. Dochód z biegu będzie przeznaczony na rehabilitację Kamili.

Bieg dzieci rozpoczną się o godzinie 10.30, a bieg główny i marsz o 11.00. Szczegółowe informacje wszyscy zainteresowani znajdą na stronie imprezy.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: