wideo fot. policja

Poznań: Rozprawa sądowa… przez internet

Sąd przeprowadził posiedzenie aresztowe przy wykorzystaniu transmisji wideo przez internet, a podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku był w szpitalu. To była pierwsza taka rozprawa w Poznaniu.

22 kwietnia w Poznaniu odbyło się sądowe posiedzenie aresztowe z wykorzystaniem internetowego połączenia audio-wideo. Podejrzany o spowodowanie wypadku przebywał pod dozorem policjantów w szpitalu. W normalnych warunkach sędzia przyjechałby na oddział szpitalny i przeprowadził procedurę poprzedzającą decyzję sądu. Dzięki wykorzystaniu aktualnych możliwości technicznych wszystko odbyło się zdalnie.

Po zakończeniu posiedzenia sądu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu dostarczyli do szpitala dokumenty do podpisu. Zorganizowali także transport podejrzanego do aresztu śledczego.

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem. Na ul. Michałowo w Poznaniu auto osobowe z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że samochód został rozerwany na dwie części. W wypadku zginęło dwóch pasażerów. Kierowca uciekł do lasu ale został znaleziony i zatrzymany przez policjantów z drogówki. Miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze