Górny Taras Rataj fot. ZDM

Poznań: Rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni na Górnym Tarasie Rataj

Modernizacja trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj, która podniosła standard podróżowania tramwajem na tym odcinku, jest już zakończona. Jak zapowiada Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie,14 października, rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni jezdni.

Dzięki remontowi poprawi się standard przejazdów samochodowych na ulicach Żegrze i Chartowo, na odcinku od ul. Piaśnickiej do Kurlandzkiej. Pozwoli to też przygotować te ulice do większego ruchu w czasie przebudowy ronda Rataje.

– Realizacja remontu jezdni na ulicach Żegrze i Chartowo będzie realizowana w najbliższym czasie ze względu na rozpoczynającą się w II kwartale przyszłego roku przebudowę ronda Rataje – wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Chcemy do tego czasu dokonać wymiany nawierzchni tych ulic, na których – podczas prac na rondzie – spodziewamy się większego natężenia ruchu. Takie działania poprawią komfort podróżowania i uchronią jezdnie przed przyspieszoną degradacją. Dzięki temu remontowi modernizacja infrastruktury komunikacyjnej głównej arterii Górnego Tarasu Rataj będzie bardziej kompletna.

W związku z rozpoczynającymi się robotami, które obejmować będą wymianę krawężników i nawierzchni bitumicznej jezdni, już 14 października można spodziewać się pierwszych zmian w organizacji ruchu na ul. Żegrze.

W czasie prowadzenia prac na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Bobrzańskiej na północnej jezdni oraz na odcinku od ul. Kurlandzkiej do ul. Bobrzańskiej na jezdni południowej pojazdy będą poruszały się zewnętrznymi pasami. W celu zmniejszenia utrudnień w ruchu prace zaplanowano tak, aby w rejonie skrzyżowania z ulicami Kurlandzką oraz Inflancką nie zawężać pasów ruchu do czasu rozpoczęcia w ich rejonie robót bitumicznych. Do tego czasu utrudnienia w tym rejonie będą występowały jedynie w weekendy oraz poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

ZDM, el

Andrzej Krasiński
Andrzej Krasiński

Dobrze, że ze znacznym wyprzedzeniem przystępuje się do tych prac, a nie dopiero na wiosnę, która może być kapryśna. Dobrze, że sprzyja pogoda – zatem ” kuć żelazo póki gorące”.

Krzysztof Górawski
Krzysztof Górawski

uwazam ze dzialanie swiatel na calym nowym zegrzu to jakies skandaliczne nieporozumienie- czwrwona fala zasze

Marek Biz Marecki
Marek Biz Marecki

Niech zamontują zielone strzałki tam gdzie były, a teraz nie ma i są korki…