Łąkowa fot. ZDM

Poznań: Rozpoczyna się remont chodnika na ul. Łąkowej

Ekipy remontowe rozpoczną pracę 7 czerwca na odcinku od ulicy Krakowskiej do Kwiatowej. Jak informuje ZDM, prace finansowane są z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

Przez wiele lat na chodniku na ul. Łąkowej dopuszczone było parkowanie. Wielu kierowcy zastawiało wówczas prawie całą szerokość chodnika – uniemożliwiając chodzenie pieszym, a jednocześnie niszcząc nawierzchnię, nieprzystosowaną do tak dużego obciążenia.

W zeszłym roku zmienił się tu sposób parkowania pojazdów. Samochody są pozostawiane na jezdni, a piesi odzyskali chodnik – i przy okazji stało się widoczne, jak bardzo jest ten chodnik zniszczony, nie mówiąc już o tym, że w różnych częściach ulicy wykonywano go z różnych materiałów.

Teraz zerwana zostanie stara nawierzchnia (z kostki, płytek, bloków kamiennych), a w jej miejscu ułożona nowa z płyt i kostki kamiennej – zgodnie z miejskim katalogiem nawierzchni chodników. Dzięki temu piesi będą mogli o wiele wygodniej się poruszać, a zabytkowa, staromiejska okolica znacznie zyska na wizerunku.

Uwaga! W tracie prac nie będzie można parkować na wybranych odcinkach ul. Łąkowej – Zarząd Dróg Miejskich prosi o zwracanie uwagi na oznakowanie i przeparkowanie pojazdów. Dodatkowo poszczególne fragmenty chodnika będą wyłączone z ruchu pieszego.

Prace potrwają około dwóch miesięcy i będą kosztowały 300 tysięcy złotych. Są finansowane z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze