Jana Pawła II fot. ZDM

Poznań: Rozpoczyna się budowa trzeciego pasa na Jana Pawła II

12 marca o 9.00 rano ekipy budowlane wejdą na plac budowy – i rozpoczną się prace przy budowie trzeciego pasa jezdni na ul. Jana Pawła II. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, mimo że prace zostały tak zaplanowane, by były jak najmniej dokuczliwe.

Od około godziny 9 roboty będą prowadzone na chodniku i drodze dla rowerów za rondem Śródka (w stronę ul. Berdychowo). Dlatego przejście i przejazd rowerem będzie możliwy po drugiej stronie ulicy. Trzeba będzie przejść (przejechać) przez przejście dla pieszych (przejazd rowerowy) przez ul. Jana Pawła II na rondzie Śródka lub przy skrzyżowaniu z ul. Berdychowo/Baraniaka.

O tym, czy trzeba będzie zająć część jednego pasa jezdni, będzie wiadomo na przełomie marca i kwietnia. ZDM będzie o tym informować.

Trzeci pas, który będzie się ciągnął od dworca autobusowego na Śródce do okolic Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego (gdzie ul. Jana Pawła 2 rozszerza się) wybudowany ma zostać do końca maja. Dzięki niemu sprawniej będzie można przejechać z rejonu ronda Śródka w stronę ul. Baraniaka i ronda Rataje.

Prace powiązane są z tymi na ul. Garbary, gdzie wyznaczony zostanie buspas.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar