Poznań: Rozpoczyna się budowa drogi rowerowej. Na Dolnej Wildzie będą zmiany w organizacji ruchu

Wilda 2 fot. PIM
Nareszcie rowerzyści zyskają bezpieczne i wygodne połączenie okolic parku Jana Pawła II z deptakiem na ul. Półwiejskiej. 3 kwietnia rusza budowa drogi rowerowej wzdłuż Dolnej Wildy. Będą zmiany w organizacji ruchu!

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, od piątku, 3 kwietnia, na odcinku Dolnej Wildy, od skrzyżowania z ul. Świętego Jerzego do skrzyżowania z ul. Spychalskiego, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, w kierunku Dębca. Pojazdy zmierzające z Dębca w kierunku centrum poprowadzone zostaną objazdem przez ulice Świętego Jerzego, Wierzbięcice, rynek Wildecki, Górną Wildę. Mimo zaplanowanych zwężeń, ruch pieszych w obu kierunkach zostanie utrzymany.

W ramach inwestycji powstanie ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: