Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 20 kwietnia, 2024

Poznań: Rozpoczęła się Budma

Prawie 50 tysięcy specjalistów: inżynierów, architektów i producentów przyjechało na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. W 8 pawilonach MTP czekać będzie na nich niemal 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata.

Poszczególne gałęzie budowlanki obecne na Budmie zaprezentowane zostaną w 8 pawilonach. Większość zwiedzających zacznie zwiedzanie od pawilonów 3 i 3A, gdzie pojawią się nowości z zakresu fundamentów, stropów, ścian i posadzek, a także materiałów wykończeniowych, chemii budowlanej, czy także drzwi i podłóg. Tu będzie można też porozmawiać o innowacyjnych pomysłach w strefie start-upów. Salon stolarki otworowej (w pawilonie nr 5) wypełnią nowe propozycje okien, osłon, bram, ogrodzeń, ale także najświeższe rozwiązania dedykowane tym produktom – z zakresu automatyki budynków i systemów smart home.

Imponujący będzie salon dachów (pawilon nr 6), w którym podziwiać będzie można pełen asortyment dla branży dekarskiej, włącznie z coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami ekologicznych dachów zielonych. Temat budownictwa prefabrykowanego, energooszczędnego i pasywnego wybrzmiewać będzie w pawilonie nr 7, a zagadnienia związane z budowaniem w zgodzie z naturą podjęte zostaną również w ramach wydarzeń specjalnych odbywających się podczas targów. Najnowszych rozwiązania dla placu budowy – szalunki, rusztowania, sprzęt pomocniczy i narzędzia będzie można testować w pawilonie 8A. Nie zabraknie też „ciężkich motywów” czyli konstrukcji stalowych, zabudowy hal i maszyn budowlanych, a to za sprawą towarzyszących Budmie Targów Intermasz i Infratec.

Dobry montaż to podstawa – zobaczyć, dotknąć, sprawdzić jak działają nowe produkty i rozwiązania dedykowane budowlance będzie można na kilkuset stoiskach. Dlatego też podczas targów będziemy mieli okazję poznać prawidłowe techniki montażu stolarki budowlanej w kolejnej edycji Monteriady, która dzięki nowej formule będzie jeszcze bardziej spektakularna i przystępna dla fachowców. Będziemy też podziwiać zmagania najlepszych młodych dekarzy, którzy mocno wytężą się, by pokazać swoją fachowość i sprawność na różnych typach dachów. Powalczą o tytuł Mistrza Polski, który będzie przepustką do reprezentowania kraju na arenie światowej.

Do boju staną również parkieciarze. W strefie Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich polecą wióry, by zaprezentować najtrudniejsze techniki, dzięki którym powstaną parkiety zachwycające skomplikowanymi wzorami, ale i precyzją wykonania. Swoje umiejętności sprawdzą też adepci budowlanki podczas turnieju Złota Kielnia organizowanego dla uczniów szkół średnich.

Obecność przedstawicieli całego sektora budowlanego w Poznaniu jest okazją do rozmów o najnowszych trendach, kierunkach rozwoju, a także wyzwaniach poszczególnych branż. Podczas Budmy odbędzie się łącznie blisko stu tematycznych szkoleń, konferencji i prelekcji dedykowanych różnym grupom zawodowym. Wystarczy wspomnieć o Dniu Dystrybutora, Dniu Inżyniera, Dniu Urbanisty – a to zaledwie część programu.

Dla architektury zarezerwowano jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów terenów MTP – targową Iglicę. To tam odbędzie się dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, gdzie spotkamy się ze światowej sławy architektami, a także przedstawicielami biur i pracowni architektonicznych. W 2020 roku rozmowy o architekturze będą toczyć się w szerszym ujęciu – z uwzględnieniem kontekstu społecznego i ekologicznego, gdyż do udziału zaproszeni zostali wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni. Nowością Forum D&A będą warsztaty dla studentów architektury.

Międzynarodowym Targi Budownictwa i Architektury Budma towarzyszą Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz, targi Infratec – Rozwiązania dla budownictwa infrastrukturalnego oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe Kominki. Wszystkie imprezy potrwają do 7 lutego.

Strona głównaBiznes i FinansePoznań: Rozpoczęła się Budma