Poznań: Rozpoczął się sezon na poznańskich kąpieliskach. Z wyjątkiem jednego

plaża, Rusałka fot. L. Łada

W czterech miejskich kąpieliskach: Kiekrzu, Krzyżownikach, Strzeszynku i Malcie można się kąpać bez obaw. Niestety, kąpiel nie jest dozwolona w Rusałce, gdzie obowiązuje tymczasowy zakaz kąpieli. Inspektorzy sanepidu stwierdzili tam bakterie Escherichia coli.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny przebadał wodę we wszystkich miejskich kąpieliskach i okazało się, że woda w Rusałce nie spełnia wymaganych norm. Konieczne okazało się wprowadzenie tymczasowego zakazu kąpieli z powodu przekroczenia dopuszczalnej wartości parametru mikrobiologicznego – Escherichia coli. Jak informuje POSiR, na kąpielisku została wywieszona czerwona flaga, pojawiło się również oznakowanie informujące o zakazie.

W czterech pozostałych miejskich kąpieliskach woda została oceniona jako przydatna do kąpieli i przez cały sezon będą one czynne codziennie od godz. 10.00 do 18.00 – w tych godzinach będzie tam dyżurować co najmniej dwóch ratowników.

„W weekendy dla zwiększenia bezpieczeństwa nad wodą Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą zwiększały obsadę ratowniczą nad poznańskimi jeziorami” – informuje POSiR. – „O możliwości kąpieli informuje użytkowników biała flaga wywieszona na kąpielisku. W trakcie sezonu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sanepid regularnie przeprowadzają badania wody. W przypadku wykazania nieprawidłowości i zagrożenia zdrowia, będą podejmowane interwencje, a kąpieliska zamykane”.

Sezon kąpielowy w Poznaniu potrwa do 31 sierpnia.

Podziel się: