Poznań: Rozpoczął się remont brzegów Warty

rewitalizacja brzegów Warty
W centrum jeszcze go nie widać – o remoncie świadczą ustawione tablice i wycięte wierzby. Ale przy moście Przemysła prace idą już pełną parą. Zaczął się remont umocnień brzegów Warty na wschodnim brzegu rzeki.

Inwestycja obejmie odcinek między mostem Przemysła I a rozwidleniem Warty i Cybiny po obu stronach brzegu rzeki – to 2 dwa i pół kilometra brzegu, czyli razem pięć kilometrów po obu stronach. Stare betonowe płyty i schody, zniszczone i spękane, zastąpią przepuszczalnych umocnienia w postaci koszy i materacy gabionowych wypełnionych kamieniem i humusem, które następnie zostaną pokryte zielenią. Dzięki takiego pokryciu brzegów zwiększy się retencja gruntowa i mniej wody będzie spływać bezpośrednio do rzeki.

Z tych samych elementów zostaną wykonane elementy infrastruktury brzegowej, czyli droga dla pieszych, tarasy, schody i slipy, wyloty kanalizacji deszczowej oraz elementy cumownicze.

Prace powinny zakończyć się w grudniu. Całkowita wartość projektu to 30,3 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie unijne. Pozostała część to wkład własny miasta i Wód Polskich.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: