Poznań: Rozbudowa Lotniczej już na finiszu

Lotnicza fot. PIM
Nowa nawierzchnia, oświetlenie drogowe i łatwiejszy wyjazd w kierunku ulicy Dąbrowskiego – wszystko to zyskają mieszkańcy Lotniczej dzięki kończącemu się remontowi ulicy.

Prace przy remoncie ulicy, a właściwie przebudowie, rozpoczęły się w styczniu tego roku. I była to naprawdę gruntowna przebudowa.
– Na przebudowanym odcinku powstała asfaltowa jezdnia o szerokości 7 metrów z chodnikami po obu stronach. Zbudowano także nowy odcinek gazociągu, kanały deszczowy, sanitarny i technologiczny oraz oświetlenie drogowe. Kanał technologiczny oraz oświetlenie drogowe powstały na całym odcinku, do siedziby straży pożarnej. Wyłącznie na potrzeby jej wozów ratunkowych, na skrzyżowaniu Lotnicza – Dąbrowskiego stworzono bezpieczny przejazd przez ul. Dąbrowskiego i zainstalowano awaryjną sygnalizację świetlną – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na placu budowy trwają już tylko prace wykończeniowe: zagospodarowanie terenu zielenią, malowanie oznakowania poziomego oraz uporządkowanie placu budowy. Na czerwiec zaplanowano odbiory robót. Jeżeli będą pomyślne, to jeszcze tym samym miesiącu w tym rejonie zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

PIM

Podziel się: