szpital na Polnej, protest fundacji Pro Prawo do Życia fot. S. Wąchała

Poznań: Różaniec ekspiacyjny ponownie przed szpitalem na Polnej

Przed jednym wejściem do szpitala transparent z wizerunkiem płodu i… premiera Morawieckiego. Przed drugim – głośno odmawiany różaniec ekspiacyjny za grzech aborcji.

Fundacja Pro Prawo do Życia znów protestowała przed szpitalem przeciwko – jak to nazywają jej członkowie – mordowaniu niewinnych dzieci, bo tak nazywają aborcję. Legalna aborcja eugeniczna pochłania rocznie ponad 1000 polskich dzieci. “Legalna aborcja eugeniczna pochłania rocznie ponad 1000 polskich dzieci” – twierdzą.

Członkowie fundacji spotkali się tradycyjnie już o godzinie 16.00 przed wejściem do szpitala przy ulicy Jackowskiego – druga grupa stała od strony ulicy Polnej. Zgromadzenie przebiegało jak zwykle – pewnym novum był portret premiera Morawieckiego na plakacie. Jak się okazuje, znalazł się tam dlatego, ponieważ wstrzymuje publikację decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji z powodu wad letalnych. Członkowie fundacji apelowali do premiera, by decyzja została opublikowana jak najszybciej.

Przy izbie przyjęć od strony Jackowskiego tradycyjnie został zmówiony różaniec za grzech aborcji. Tym razem obyło się bez protestów zwolenników aborcji, choć kilka osób o przeciwnych poglądach było obecnych, a jeden z nich usiłował złożyć zażalenie do ochraniających demonstrację policjantów twierdząc, że plakat z okrwawionym płodem go obraża. Funkcjonariusze skierowali go na komisariat, gdzie będzie mógł złożyć swoja skargę. A na zakończenie różańca ktoś z mieszkańców ulicy Jackowskiego na cały regulator puścił utwór ze znanym hasłem ze Strajku Kobiet “J…ać PiS” w refrenie.

 

1.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze