Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej fot. Rowerowy Poznań

Poznań: Rowerzystów w mieście jest coraz więcej

Tak wynika z podsumowania danych ze stacji pomiarowych, jakiego dokonał Rowerowy Poznań. W grudniu 2020 ruch rowerowy w Poznaniu wzrósł o 30 proc. w stosunku do grudnia 2019.

Dane pochodzą z punktów automatycznego pomiaru ruchu rowerowego, które są ustawione w mieście i które nieprzerwanie działają od co najmniej 2 lat.
“Jest to kontynuacja wzrostowego trendu, który obserwowaliśmy także w październiku i listopadzie ubiegłego roku” – podsumowują działacze Rowerowego Poznania. “Na wybranych punktach pomiarowych wzrost ruchu rowerowego jest jeszcze większy niż średnia dla całego miasta”.

Jak wynika z danych, mieszkanki i mieszkańcy Poznania w miesiącach jesienno-zimowych najczęściej jeżdżą rowerem w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie. To sugeruje że rower jest dla nich środkiem transportu do pracy lub do szkoły. Taki wynik bardzo cieszy, bo pokazuje, że zwyczaje komunikacyjne poznaniaków powoli zmieniają się na te bardziej korzystne dla środowiska naturalnego i dla nich samych.

Rowerowy Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze