Poznań: Rowerzyści opanują miasto. Zmiany w organizacji ruchu z powodu Gran Fondo Poznań

Gran Fondo fot. UMP

3 lipca przez Poznań przejadą kolarze amatorzy, uczestnicy wyścigu Gran Fondo Poznań. A to oznacza spore utrudnienia w mieście i zmiany w organizacji ruchu. I to już od soboty, 2 lipca!

Start i meta wyścigu będzie się znajdowała na Bukowskiej przy hotelu „Sheraton”. Zawodnicy wyruszą na trasę z terenu MTP przez bramę nr 6 ul. Bukowską do granic miasta, a następnie pętlą przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo, Pokrzywnicę, Przeźmierowo z powrotem do Poznania na Bukowską.

Wyścig oznacza zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia, a pierwsze z nich mogą dać się we znaki poznaniakom już 2 lipca. Od godziny 23.30 będzie zamknięty odcinek Bukowskiej od Roosevelta do Szylinga/Kraszewskiego oraz Zeylanda. Z ul. Matejki możliwy będzie dojazd ul. Grunwaldzką do ul. Śniadeckich i wyjazd z ul. Święcickiego. Wszystkie te ulice zostaną ponownie otwarte 3 lipca około godziny 16.00. Pozostałe odcinki tras, którymi przejadą zawodnicy, w tym ul. Bukowska od ul. Szylinga/Kraszewskiego do ul. Bułgarskiej, lewa (wjazdowa) jezdnia ul. Bukowskiej od ul. Bułgarskiej/Polskiej do granic miasta – zostaną zamknięte w niedzielę od godz. 5.00 maksymalnie do godz. 16.00.

Na trasie zawodów w ciągu ul. Bukowskiej wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany ręcznie. Trasa zawodów będzie zabezpieczana przez policję i będzie odblokowana po przejeździe ostatniego zawodnika.

Przejazd w poprzek Bukowskiej będzie możliwy dzięki śluzom na skrzyżowaniach z ulicami: Kraszewskiego/Szylinga, Polną, Przybyszewskiego, Szamotulską, Grochowską/Szpitalną, Bułgarską/Polską, Leśnych Skrzatów, Kolorową, Złotowską i Sławińską. Pozostałe wloty w ul. Bukowską będą czasowo zamknięte. trasy zmienią także miejskie i podmiejskie autobusy kursujące w tym rejonie.

Kierowcy powinni korzystać z alternatywnych ciągów komunikacyjnych przez Dąbrowskiego i Grunwaldzką. Dojazd na lotnisko Ławica możliwy będzie ulicami: Dąbrowskiego, Polską i Bukowską, a wyjazd odbywać się będzie w kierunku zachodniej obwodnicy miasta.

Na potrzeby mieszkańców w weekend 2-3 lipca organizator uruchomi pod numerem 500 261 000 infolinię na temat zamkniętych odcinków dróg, objazdów i śluz na trasie zawodów.

Podziel się: