rower miejski

Poznań: Rowery miejskie wracają! Od 6 maja

W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez władze państwowe, od 6 maja samorządy mogą ponownie uruchomić systemy rowerów miejskich. Poznański wystartuje o północy z wtorku na środę (z 5 na 6 maja).

Podczas przerwy związanej z wprowadzonym przez rząd zakazem użytkowania z PRM z powodu pandemii koronawirusa, rowery były sprawdzane na bieżąco. Jak zapewnia operator PRM, jednoślady nadal będą dezynfekowane podczas każdej wizyty serwisowej na stacji. Każdy rower będzie dezynfekowany średnio dwa razy dziennie.

Prezydent Jacek Jaśkowiak niejednokrotnie powtarzał, że zakaz korzystania z rowerów miejskich przy dopuszczeniu skuterów, hulajnóg i samochodów na wynajem – jest bez sensu. Wystarczyłoby zachowywać środki ostrożności i można byłoby z nich bezpiecznie korzystać. A znacznie bezpieczniej i zdrowiej dojechać do pracy rowerem niż samochodem…

Od 6 maja będzie można już korzystać z rowerów miejskich, ale z zastosowaniem dodatkowych środków ostrożności, takich jak używanie rękawiczek ochronnych oraz dezynfekowanie i częste mycie rąk. Podczas jazdy rowerem miejskim także należy mieć usta i nos zasłonięte maseczką, szalikiem czy chustą.

ZTM, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze