Poznań: Rowerowa Trasa Grunwaldzka z… falami

Rowerowa trasa na Grunwald jeszcze nie została ukończona i oddana do użytku – a już trzeba ja naprawiać. Na kilku odcinkach pojawiły się fale, mocno utrudniające przejazd rowerzystom.

Na Fale Grunwaldu jako pierwszy zwrócił uwagę Rowerowy Poznań pisząc, że jakość nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Kto miał wątpliwości, mógł obejrzeć filmik prezentujący rower podskakujący na mocno pofałdowanej nawierzchni nowej przecież drogi rowerowej.
– Jadąc ma się wrażenie, że się skacze po falach albo uprawia kolarstwo terenowe, i to w górach – narzekali rowerzyści.

Wadliwie ułożona okazała się nawierzchnia na całej długości parku Manitiusa oraz na odcinku od ulicy Obozowej do Promienistej. Razem około 200 metrów.

Na szczęście reklamacja Rowerowego Poznania odniosła skutek i już dziś nawierzchnia drogi została wygładzona, a fale zniknęły. Miejmy nadzieje, że do czasu oddania oficjalnie drogi do użytku jesienią nie pojawia się ponownie…

Rowerowy Poznań, el

Fale Grunwaldu – fatalna nawierzchnia na nowej drodze dla rowerów na Grunwaldzkiej

To się porobiło drodzy rowerzyści! Mamy "Fale Grunwaldu"… – tak nazwaliśmy nową nawierzchnię na drodze rowerowej na ul. Grunwaldzkiej. Na dwóch odcinkach jest ona tak nierówno położona, że odczuwalny jest efekt "fali". Opis zaczynamy z lekkim przekąsem, ale sprawa jest poważna i czekamy na odpowiedź od Poznańskie Inwestycje Miejskie. Tak długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Poznania musi być porządnie wykonana! Szczegóły: http://rowerowypoznan.pl/fatalna-nawierzchnia-na-nowej-drodze-dla-rowerow-na-ul-grunwaldzkiej/

Opublikowany przez Rowerowy Poznań Czwartek, 15 sierpnia 2019

2
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Fal nie ma fal nie ma faall… Sobie ZDM śpiewa

Bolek
Bolek

Prezydent A jaskowiak to porażka poznaniakow