Poznań: Rowerowa Trasa Grunwaldzka – przejazd inauguracyjny!

Rowerowa Trasa Grunwaldzka fot. Rowerowy Poznań
Rowerowy Poznań zaprasza 4 października o godz. 12.00 na Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej 2020. „Zorganizowanym przejazdem rowerowym będziemy świętować powstanie drugiej części długo wyczekiwanej drogi dla rowerów na Grunwaldzie” – czytamy w zaproszeniu.

W ubiegłym roku 5 października rowerzyści świętowali realizację pierwszego etapu drogi dla rowerów na ulicy Grunwaldzkiej – jej budowa trwała od kwietnia 2019 i w ostatnich dniach września przeszła końcowe odbiory. W tym roku powstał kolejny odcinek, dzięki któremu cykliści będą mogli bezpiecznie dotrzeć z okolic Stadionu Miejskiego do centrum. Jej budowa rozpoczęła się pod koniec lutego jako przedłużenie trasy oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku, łączącej tereny przy MTP ze skrzyżowaniem z ul. Słoneczną i Rycerską.

Świętowanie miało sie odbyć tydzień temu, ale z powodu ulewnego deszczu organizatorzy postanowili je przesunąć na dzień z bardziej sprzyjającą aurą. Chętni spotykają się przy Lokomotywie Lecha Poznań (Stadion Miejski, ul. Bułgarska) i o godz. 12:00 ruszają w kierunku centrum. Organizatorzy proszą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązującyh z powodu pandemii koronawirusa.

Trasa przejazdu: droga dla rowerów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, a następnie ul. Bukowską pod MTP – ul. Roosevelta – rondo Kaponiera – ul. Św. Marcin – ul. Ratajczaka – dookoła placu Wolności – ul. Fredry – ul. Kościuszki – ul. Krakowska – ul. Mostowa – Park Stare Koryto Warty.

Przypomnijmy, że zgodnie z badaniami PLANTAP około 57 proc. mieszkańców Grunwaldu porusza się komunikacją miejską i rowerem. 4,6 proc. to właśnie rowerzyści i z roku na rok jest ich coraz więcej. A około 13 proc. podróży w Poznaniu to są podróże na piechotę.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: