Poznań: Ropopochodna substancja znów w Warcie!

niezidentyfikowana substancja w Warcie fot. SMMP

Po raz kolejny na rzece stwierdzono wyciek substancji ropopochodnej na wysokości ulicy Jordana. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu wezwali na pomoc strażaków ze Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego.

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od spacerowicza, który zauważył na wodzie dużą, kolorową plamę o charakterystycznym zapachu. Dostrzegł ją przy wylocie kolektora burzowego na wysokości ulicy Jordana.

Strażnicy, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili istnienie plamy i wezwali na pomoc Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego, która zneutralizowała plamę na powierzchni wody. Dodatkowo miejsce zabezpieczono specjalnym rękawem sorpcyjnym, aby zapobiec dalszym wyciekom.

O całej sytuacji strażnicy powiadomili także Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Aquanet – pracownicy Aquanetu również przeprowadzili oględziny miejsca wycieku.

W tym rejonie, właśnie na wysokości ulicy Jordana, do wycieku ropopochodnych substancji z kanałów burzowych dochodzi z zatrważającą regularnością od wielu lat. Jednak przez te kilka lat żadnej ze służb nie udało się ustalić, kto z podłączonych do kanału użytkowników wpuszcza do wody niedozwolone substancje.

Źródło: SMMP

Podziel się: