policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Romowie pobili lekarzy? “Zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn”

Dwóch Romów miało pobić lekarzy na SOR-ze, kiedy ci zwrócili im uwagę. Jeden z poszkodowanych ma wstrząs mózgu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

O sprawie napisał dzisiaj “Głos Wielkopolski”. Do zdarzeń miało dojść w nocy z soboty na niedzielę w Szpitalu Wojewódzkim na ul. Lutyckiej w Poznaniu. Na SOR zgłosiła się pacjentka pochodzenia romskiego. Towarzyszyli jej liczni członkowie rodziny, którzy w pewnym momencie zaczęli się zachowywać agresywnie, narzekając na tempo pracy i długi czas oczekiwania.

W tym momencie dwójka lekarzy postanowiła zwrócić im uwagę. W odpowiedzi Romowie ich zaatakowali. Jeden z poszkodowanych miał rozcięty łuk brwiowy, a drugi wstrząs mózgu (trafił na oddział neurologii). Dodatkowo Romowie spowodowali znaczne straty materialne. Uszkodzono m.in. biurko, monitor komputera, blat oraz zniszczono część dokumentacji medycznej. Cała sytuacja mogła się zakończyć tragicznie, ponieważ zamieszanie sprawiło, że opóźniło się przekazanie do pracowni hemodynamiki osoby z zawałem serca.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zatrzymali dwójkę mężczyzn.

Źródło: Głos Wielkopolski

4
Dodaj komentarz

avatar
zet
zet

ile skladek zaplacili ?

Fide
Fide

Po 100.000 zł kary na głowę lub deportacja chołoty z kraju !

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Uuu zaraz będzie nietolerancja…

Nadia
Nadia

No cóż jestem Polką ale widzę i wiem ze Polska to w większości kraj gburowaty i przesiakniety rasizmem którego nie brak.. Sami weźcie to na swoje małe prymitywne rozumki jeżeli Polak umiera w szpitalu A pomoc udzieloną jest z byt późno to jest wtedy tragedią jednak jeżeli dochodzi to takiej sytuacji jak tutaj jest przedstawiona to już Romowie są Ci źli ponieważ walczą o życie swoich bliskich. Zastanówcie się więc nad waszym podejsciem do ludzi ☝ każdy kończy tak samo jak i zaczyna życie !