Poznań: Rodzice pięcioraczków z gratulacjami od prezydenta

Gratulacje dla rodziców pięcioraczków od prezydenta fot. UMP
Rodzice Anastazji, Klary, Laury, Wiktorii i Maksymiliana, poznańskich pięcioraczków, otrzymali gratulacje i drobne prezenty od Jędrzeja Solarskiego, zastępcy prezydenta Poznania.

Zastępca prezydenta spotkał się z rodzicami maluchów i pogratulował tak spektakularnego powiększenia rodziny.
– Gratuluję państwu niezwykłych dzieci – mówił. – Mam nadzieję, że z każdym dniem będą teraz zdrowo rosły i wkrótce wyjdą ze szpitala w dobrej kondycji. Wierzę, że przyniosą państwu wiele radości.

Szczęśliwa mama dostała kwiaty, a oboje rodzice – upominki dla dzieci i list gratulacyjny od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. To wielkie wydarzenie tak dla szpitala, jak dla Poznania, bo to dopiero trzeci taki poród w historii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Polnej. Poprzednie miały miejsce w 2006 i 2007 roku.

Przypomnijmy, że pięcioraczki przyszły na świat 17 stycznia, w 29. tygodniu ciąży, a przy ich porodzie asystowało prawie 30 specjalistów ze szpitala. Najmniejsze z dzieci, Anastazja, ważyło po porodzie zaledwie niecałe 700 gramów. Największe, Maksymilian – 1240 gramów. Wszystkie przebywają w inkubatorach i spędzą w nich jeszcze kilka tygodni.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: