Poznań: Rock & Roll Łukasza Łyczkowskiego. Było mocno!

Ł. Łyczkowski & 5 rano fot. Sławek Wąchała Tytuł
Były gitarowe riffy, był mocny wokal i mocne uderzenie, które omal nie rozsadziło Blue Note. Miłośnicy talentu Łukasza i 5 Rano byli usatysfakcjonowani.

Koncert w poznańskim Blue Note był kolejnym koncertem Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO w ramach trasy „To jest mój Rock & Roll”. Były klimaty do złudzenia przypominające klasykę lat 60., złagodzonych odrobiną kolorytu z epoki disco, był też drapieżny hardrockowy pazur w stylu o 10 lat późniejszym. Łukasz Łyczkowski potwierdził klasę i poziom.

Zaletą utworów Łyczkowskiego jest nie tylko oparcie o dobre, klasyczne wzorce muzyczne. Warto się wsłuchać w teksty, które doskonale współgrają z muzyka i zazwyczaj niosą ważne, zazwyczaj niełatwe i gorzkie, przesłanie. 19 października 2018 roku odbyła się premiera najnowszej płyty Łukasza i 5 Rano zatytułowanej „Korzenie” i od tego czasu zespół koncertuje, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców.

Świetny, mocny koncert, elektryzujący rytm, doskonałe gitary i – oczywiście – ten niesamowity wokal. Warto było tam być.

Łukasz Łyczkowski – wokal, Łukasz Łabędzki – gitara, Arek Jurusz – instrumenty klawiszowe, Rafał Siwak – bas, Emil Chamarczuk – perkusja

el, fot. Magda Zając, Sławek Wąchała

Podziel się: