Poznań: Roboty drogowe – utrudnienia dla kierowców i… pieszych

7 września Zakład Robót Drogowych będzie prowadził prace między innymi na ulicach: Wojska Polskiego, Żołnierzy Górników, Hezjoda, Literackiej i Omańkowskiej. Rozpoczyna się również przebudowa ulicy Elbląskiej, a z utrudnieniami w ruchu spotkają się też piesi, na Poplińskich.

Na ul. Czechosłowackiej (pomiędzy ul. Dolna Wilda, a Łozową) nadal układana jest nowa nawierzchnia. Trwają remonty ul. Warszawskiej (od ul. Mogileńskiej do ul. Krańcowej) oraz ul. Rynkowej.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Elbląskiej na odcinku od ul. Polanowskiej do ul. Gniewskiej. W pierwszej kolejności prowadzone będą roboty związane z pogłębieniem sieci gazowej na odcinku od Polanowskiej do Puckiej. Przez kilka dni ruch na tym odcinku będzie odbywał się w miarę normalnie, wygradzane będą jedynie miejsca prac.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się kilka dni później, całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów kołowych zostanie odcinek ul. Elbląskiej od ul. Gniewskiej do ul. Puckiej. Rozpoczną się tam prace rozbiórkowe. Na czas prowadzenia robót przewidziano objazdy przebiegające ulicami: Gniewską, Fromborską, Pucką, Polanowską i Tczewską.

Piesi na przebudowywanym odcinku będą mogli poruszać się początkowo poza obszarem budowy – pasem, na którym powstanie chodnik lub terenami zielonymi, a po zakończeniu budowy jezdni i rozpoczęciu budowy chodnika ruch pieszy przeniesiony zostanie na nową jezdnię.

Roboty o mniejszym zakresie zaplanowane są na ul. Pamiątkowej, ul. Raszyńskiej oraz ul. Umińskiego.

W poniedziałek rozpoczyna się remont chodnika na ul. Poplińskich (na odcinku od skrzyżowania z ul. Żupańskiego do ul. św. Czesława, po stronie zachodniej). Prace będą polegały na wymianie starej nawierzchni i ułożeniu nowej. Jest to kontynuacja prac przeprowadzonych późną wiosną. Piesi muszą się tu nastawić na miejscowe utrudnienia w ruchu, które potrwają do połowy września.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze