remont fot. ZDM

Poznań: Remonty na al. Niepodległości – i w Rokietnicy

W poniedziałek 13 stycznia prace drogowe prowadzone będą między innymi na al. Niepodległości. Kierowcy muszą też omijać przejazd kolejowy w Rokietnicy, który od dziś jest remontowany.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, pracownicy Zakładu Robót Drogowych mają naprawiać nawierzchnię al Niepodległości od skrzyżowania z ul. Taylora do ul. Święty Marcin. Podobne prace prowadzone będą na ul. Fabrycznej (w okolicy połączenia z ul. Hetmańską), na ul. Starołęckiej (przy wiadukcie nad A2) oraz na ul. Kościuszki.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega natomiast o zamknięciu przejazdu kolejowego na ulicy Kolejowej w Rokietnicy, od poniedziałku, 13 stycznia 2020 roku. Z tego powodu swoje trasy zmienią autobusy linii nr 834 i 893. Dla części kursów skorygowane zostaną trasy przejazdów oraz godziny odjazdów autobusów.

Pomiędzy przystankami Rokietnica/ROS – Rostworowo/Sobocka autobusy zostaną skierowane objazdem przez Krzyszkowo ulicami Koszycy i Główną, a następnie Jesionową w Rostworowie. Z użytkowania zostaną wyłączone przystanki: Rokietnica/Boczna n/ż, Rostworowo/Jodłowa n/ż, przeniesiony zostanie przystanek: Rostworowo/Sobocka n/ż, utworzone zostaną dodatkowe przystanki: Krzyszkowo/Pętla n/ż, Krzyszkowo/Jarzębinowa n/ż.

W dni robocze kursy linii nr 834 wykonywane przez MPK Poznań (odjazdy z Ogrodów o godzinie: 5:14, 7:47, 14:01, 14:41 i 15:42) zostaną skrócone do przystanku Krzyszkowo/Pętla.
OGRODY – … – Rokietnica/Stacja – Rokietnica/ROS – Rokietnica/Kolejowa – Rokietnica/Mickiewicza – Krzyszkowo/Koszycy – KRZYSZKOWO/PĘTLA

W celu usprawnienia dalszej podróży w kierunku Żydowa (Przecławia) w dni robocze na odcinku Krzyszkowo/Pętla – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) zostaną wprowadzone dodatkowe kursy linii nr 893, (oczekujące na pasażerów linii nr 834):

– z przystanku Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia): 5:59, 8:31, 14:46, 15:28, 16:29;
– z przystanku Żydowo/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 8:38, 15:06, 15:52;
– z przystanku Przecław/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 6:23, 16.57.

Pozostałe kursy linii nr 834 realizowane przez ROKBUS będą kursować odjazdem ulicą Koszycy do przystanku Krzyszkowo/Pętla, a następnie ulicami Główną i Jesionową dalej w kierunku Żydowa (Przecławia).

W dni robocze godziny odjazdów wszystkich planowych kursów linii nr 893 na trasie Rokietnica/Stacja – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) będą realizowane z przystanków początkowych zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.

Uwaga: tymczasowy przystanek Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia) usytuowany będzie w odległości około 60 metrów, w kierunku przejazdu kolejowego, od przystanku stałego.

ZTM, ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze