Poznań: Remonty i utrudnienia. Tramwaje i autobusy zmienią trasy!

przystanek Bałtyk autobus tramwaj fot. ZTM

Kościelna, Bałtyk, Most Dworcowy i Franowo – tędy dziś nie przejedziemy miejską komunikacją. We wszystkich tych miejscach trwają prace, z powodu których autobusy i tramwaje musiały zmienić trasy.

Przez cały weekend inaczej kursują linie nr 164, 216 i 226 – ma to związek z zamknięciem ulicy Kościelnej, na której trwają prace inwestycyjne. Ulica będzie przejezdna dopiero od 4.00 rano w poniedziałek i wtedy też autobusy wrócą na swoje trasy.

Linia nr 164
PUSZKINA – … – Wojska Polskiego – Niestachowska – Żeromskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – … – KACZA

Linie nr 216, 226
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – … – LITERACKA – … – Nad Wierzbakiem – al. Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY.

Pasażerom miejskiej komunikacji dadzą się też we znaki punktowe naprawy torów w rejonie węzła Bałtyk (9-10 października). Z uwagi na brak możliwości przejazdu przez węzeł oraz Most Dworcowy, tramwaje linii nr 6 pojadą objazdem przez ulice: Towarową, Święty Marcin i Roosevelta. Tramwaje linii nr 8 i 11 skorzystają z objazdu przez Święty Marcin, Towarową i Matyi, natomiast tramwaje linii nr 10 będą kursowały ulicami: Święty Marcin i Towarową. Nocny tramwaj nr 201 pojedzie przez ulice Roosevelta i Fredry.

Linia nr 6

MIŁOSTOWO – … – Matyi – Towarowa – Święty Marcin – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 8

MIŁOSTOWO – … – Fredry – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 10

POŁABSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – … – DĘBIEC

Linia nr 11

PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska– … – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 201

OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Roosevelta – Fredry – pl. Ratajskiego – … – UNII LUBELSKIEJ

W niedzielę, 10 października, w godz. od 7:00 do 19:00 prowadzony będzie przegląd techniczny tunelu na Franowo, który spowoduje konieczność czasowego zamknięcia trasy tramwajowej. W związku z powyższym tramwaje linii nr 1 pojadą zmienioną trasą przez trasę Kórnicką, ul. Jana Pawła II i Podwale do pętli na Zawadach, natomiast tramwaje nr 3 i 16 będą dojeżdżać przez Żegrze do pętli Unii Lubelskiej. Uruchomiona zostanie linia „za tramwaj” T1.

Linia nr 1

JUNIKOWO – Grunwaldzka – Reymonta – Hetmańska – Żegrze – Trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Podwale – ZAWADY

Linia nr 3

LECHICKA/NARAMOWICKA – Naramowicka – Przełajowa – Winogrady – Pułaskiego – Roosevelta – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Wielkopolski – Estkowskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 16

OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Wielkopolski – Estkowskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

W celu zapewnienia komunikacji na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku trasy na Franowo, uruchomiona zostanie w tym czasie autobusowa linia „za tramwaj” T1 z częstotliwością kursów co 10 minut.

Linia nr T1

FRANOWO – Szwajcarska –- Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – OS. CZECHA – Chartowo – Wiatraczna – Inflancka – Piaśnicka – Kurlandzka – Szwajcarska – FRANOWO

Autobusy na liniach nr 154 i 181 oraz podmiejskich nr 431, 432, 501, 512 i 560 kursować będą do Franowa z pominięciem wjazdu na przystanek Szwedzka.

Źródło: ZTM Poznań