Poznań: Remont ronda Śródka. Częściowy paraliż miasta

Niestety potwierdziły się niezbyt optymistyczne prognozy dotyczące remontów na rondzie Śródka i tego jak wpłynie to na ruch w mieście.

Na obecnym etapie prac nie można skręcić w ulicę Jana Pawła II z ulicy Warszawskiej, ani przejechać tam wprost z ulicy Podwale. Kierowcy chcący się tam dostać muszą wjechać w ulicę Wyszyńskiego i za przystankiem zawrócić. To oczywiście powoduje duże utrudnienia.

– Spodziewamy się największych utrudnień na ulicy Warszawskiej, a także na ulicy Podwale. Chciałbym uczulić, że utrudnienia będą naprawdę znaczące. Większe niż te, które były dotychczas przy okazji prac wzdłuż ul. Jana Pawła II – zaznaczał jeszcze przed rozpoczęciem remontów Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu. – Sytuacja na skrzyżowaniu jest o tyle trudna, że mamy tu bardzo dużą ilość pieszych. W momencie wyłączenia sygnalizacji świetlnej prosimy o szczególną ostrożność i uszanowanie wszystkich uczestników ruchu. W tym czasie, miejsca te będą monitorowane przez służby nadzoru ruchu MPK i policję.

Przepowiednie Miejskiego Inżyniera Ruchu sprawdziły się i sytuacja faktycznie w okolicach ronda Śródka wygląda fatalnie. Nie pomaga, że zwężona jest też część ulicy w okolicach mostu Chrobrego w związku z wymianą torów w tym rejonie. To tworzy dodatkowe utrudnienia dla kierowców.

Ci nie okazują zbyt wiele zrozumienia dla przeprowadzanego remontu, który dla wielu z nich oznacza długie oczekiwanie w korkach. Zgodnie podkreślają, że prace remontowe na tak newralgicznym odcinku powinno zostać przeprowadzone w nocy, tak żeby jak najmniej kierowców je odczuwało. Od rana media społecznościowe zalewają zdjęcia kierowców stojących w korku.

Kiedy koszmar kierowców się skończy? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rondo ponownie powinno być przejezdne pod koniec wakacji. 

Kierowcy nie są jedynymi, którzy cierpią przez remont. W związku ze wspomnianą wymianą torów, nie kursują tramwaje pomiędzy placem Wielkopolskim, a rondem Śródką.

Podziel się:

Ostatnio dodane: