Poznań: Remont pętli Piątkowska. Tramwaje zmieniają trasy

przystanek Bonin fot. L. Łada
2 sierpnia rozpoczynają się prace remontowe w rejonie pętli Piątkowska. A to oznacza, że tramwaje linii nr 11 i 99 nie będą dojeżdżały do remontowanej pętli, a zakończą kurs o dwa przystanki wcześniej, na Os. Winiary.

W weekend za przystankiem na Winiarach zostały zamontowane dodatkowe rozjazdy, które umożliwią dojeżdżającym tu dwukierunkowym tramwajom zmianę toru. To dlatego trasa tramwajowa na Piątkowską przez cały weekend była wyłączona z ruchu. W tym czasie tramwaje nr 11 kursowały do pętli Połabska, a linia nr 99 była zawieszona. Kursowała natomiast linia za tramwaj nr T11.

Jak będą kursowały tramwaje od 2 sierpnia?

Linia nr 11
OS. WINIARY – Winiarska – Wołyńska – Małopolska – Wielkopolska – Pułaskiego – Most Teatralny – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 99:
OS. WINIARY – Winiarska – Wołyńska – Małopolska – Wielkopolska – Pułaskiego – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – pl. Ratajskiego – PL. WIELKOPOLSKI

Nieczynne będą przystanki Lutycka Szpital i Piątkowska. Pasażerowie, którzy dojeżdżali do nich tramwajami o mogą skorzystać po przesiadce z kursujących ulicą Piątkowską autobusów linii nr: 168, 178, 190, 193, 322.

ZTM

Podziel się: