tramwaj nr 8, Mielżyńskiego fot. MPK

Poznań: Remont na Mielżyńskiego. Będą utrudnienia w ruchu!

Nawierzchnia ulicy Mielżyńskiego jest w bardzo złym stanie – do tego stopnia, że wpływa to na bezpieczeństwo ruchu tramwajów. Dlatego 26 kwietnia rozpocznie się tam remont. Ruch tramwajów zostanie utrzymany, ale kierowcy muszą się nastawić na problemy.

„Z uwagi na postępującą degradację nawierzchni wpływającą na bezpieczeństwo ruchu tramwajów na ulicy Mielżyńskiego nastąpiła konieczność demontażu kostki kamiennej przy szynach” – zakomunikowało poznańskie MPK. – „W związku z tym od 26 kwietnia br. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie”.

Ruch samochodów i ruch tramwajów na ul. Mielżyńskiego zostanie utrzymany, bez problemu będzie można też dojechać do posesji i przejść pieszo. Ale już nie będzie można zaparkować, a torowisko zostanie odgrodzone od pasa ruchu ze względów bezpieczeństwa.

„Ze względu na utrudnienia prosimy kierowców, aby – w miarę możliwości – wybierali drogę alternatywną” – informuje MPK. – „Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie”.

Wszystko wskazuje na to, że ograniczenia w parkowaniu na Mielżyńskiego zostaną na dłużej. Remont tej ulicy z przebudową torowiska tramwajowego, wymiana kabli i sieci trakcyjnej to kolejny etap Programu Centrum. Odnowione będą przystanki tramwajowe na placu Cyryla Ratajskiego i przy okazji infrastruktura wodno-kanalizacyjna w ulicy Mielżyńskiego, która pilnie potrzebuje remontu ze względu na jej stan techniczny. Remont przewidziany jest na lata 2022 – 2023 r.=, a obecnie trwa przetarg na roboty budowlane.