Filipińska fot. ZDM

Poznań: Remont “kocich łbów” na Filipińskiej

Do końca miesiąca potrwają prace przy remoncie nawierzchni jezdni na ul. Filipińskiej. Jest to jedna z niewielu w Poznaniu, która niemal nie zmieniła się od kilkuset lat. Wciąż są tam „kocie łby” – i pozostaną, ale będą uzupełnione i wyrównane.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace będą polegały na przełożeniu istniejącej nawierzchni na odcinku od ul. Bydgoskiej po rynek Śródecki. Tak by nie było wgłębień i nierówności. Dzięki temu znacznie poprawi się estetyka tej coraz popularniejszej wśród poznaniaków i turystów części Poznania.

W związku z tym odcinek ulicy Filipińskiej od 20 października będzie zamknięty dla ruchu. Kierowcy są proszeni o usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem parkowania.

Trzeba dodać, że Śródka jest jednym z miejsc, gdzie w ramach Pakietu dla mobilności zmienia się organizacja ruchu po to, by mieszkańcy i piesi, a jest tam coraz więcej spacerowiczów, mogli czuć się bezpieczniej.

Koszt remontu to 127 tysięcy złotych i jest on współfinansowany przez Radę Osiedla Ostrów Tumski – Śródka – Zawady – Komandoria.

ZDM, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze