Poznań: Rekrutacja do szkół podstawowych – kiedy poznamy wyniki?

Częściowe otwarcie szkół umożliwia dokończenie rekrutacji do szkół podstawowych. Wyniki naboru do klas pierwszych zostaną ogłoszone 18 czerwca. W przypadku klas dwujęzycznych będzie to 1 lipca.

Próby sprawności fizycznej oraz dla eksperymentu pedagogicznego (w SP nr 83 „Łejery”) w szkołach już trwają i będą realizowane do końca tygodnia. 4 czerwca przeprowadzone zostaną natomiast sprawdziany predyspozycji językowych (dla uczniów starających się o przyjęcie do klas VII dwujęzycznych). Tego, jak poszły testy, przyszli uczniowie dowiedzą się 9 czerwca.

Wyniki rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych będą znane ponad tydzień później. 18 czerwca, o godz. 12 w szkołach ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły, do której „się dostało” rodzice mają do 24 czerwca. Na tej podstawie, 30 czerwca (o godz. 12) do publicznej wiadomości podana zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

W przypadku klas VII dwujęzycznych 26-29 czerwca uczniowie muszą dostarczyć świadectwo ukończenia klasy VI. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 1 lipca. Na potwierdzenie woli zapisu będzie jeden dzień – do 2 lipca. 6 lipca ogłoszona zostanie lista uczniów przyjętych i nieprzyjętych.

Zmiany w harmonogramie rekrutacji do szkół podstawowych to wynik ograniczeń w funkcjonowaniu szkół. Zawieszenie ich działania uniemożliwiło przeprowadzenie prób sprawnościowych oraz testów predyspozycji. Dobry wynik jest warunkiem przyjęcia do klasy sportowej, dwujęzycznej lub eksperymentalnej. Realizacja sprawdzianów nie jest możliwa w systemie zdalnym. Aby umożliwić dzieciom dostanie się do wymarzonych oddziałów, terminy rekrutacji uległy przesunięciu.

UMP, el

Podziel się: