Szczepienie na Covid 19 fot. Sławek Wąchała

Poznań: Rekord szczepień na MTP!

Aż 940 osób z grupy zero udało się dziś zaszczepić przeciwko koronawirusowi w punkcie mieszczącym się w szpitalu tymczasowym na MTP.

Tuz przed otwarciem punktu prowadzonego przez szpital Przemienienia Pańskiego dyrektor Szczepan Cofta planował, że średnia dzienna szczepień powinna wynieść około 500. Pierwsze dnia działania punktu udało się zaszczepić 350 osób. Ale liczba szczepień rosła z dnia na dzień i dziś już wyraźnie widać, że personel nabrał wprawy, a przyjęte procedury i rozwiązania sprawdzają się, bo zaszczepiono aż 950 osób!

Jak informuje Radio Poznań, na jutro zaplanowano zaszczepienie 750 osób, a w sobotę 650 – bo punkt na MTP pracuje także w weekendy. Ogółem do końca tygodnia zostanie zaszczepionych cztery tysiące pracowników służby zdrowia i studentów Uniwersytetu Medycznego, a w przyszłym tygodniu drugie tyle.

Jak poinformował minister Michał Dworczyk, w całym kraju dziś przekroczyliśmy 400 000 zaszczepionych osób. Łącznie w tym tygodniu zaszczepione zostanie ponad 250 tys. osób. W przyszłym tygodniu ponad 330 tys.

 

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze