Poznań: Rekonstrukcja wypadku na Górczynie wyjaśni, co się tam wydarzyło?

wiadukt Kosynierów Górczyńskich fot. ZDM

Biegli zrekonstruują przebieg wypadku, do którego doszło na górczyńskiej pętli – 43-letnia kobieta została tam potrącona przez autobus. Niestety, nie przeżyła. Biegli chcą z pomocą rekonstrukcji ustalić, co tam się wydarzyło.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 4 stycznia tego roku na ulicy Zgoda około godziny 7.15. Autobus linii nr 193 właśnie wyjeżdżał z pętli, a za kierownicą siedziała 50-letnia pracownica MPK. Wtedy doszło do potrącenia 43-letniej kobiety. Ofiara dostała się pod koła pojazdu i trzeba było sprowadzić specjalistyczny wóz, by ją wyciągnąć spod autobusu. Nie udało się uratować.

Jak informuje Radio Poznań, kierująca autobusem nie przyznała się do winy i odmówiła zeznań, więc nie wiadomo, co się tam dokładnie wydarzyło. Dlatego rekonstrukcja wypadku i opinia biegłych są tak ważne – pomogą ustalić, kto jest winny. Mają być gotowe przed końcem wakacji.

Na razie prokuratura postawiła 50-letniej kierującej zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania śmiertelnego wypadku.

Podziel się: