Poznań: Ratownicy drogowi walczą o mistrzostwo Polski

Mistrzostwa ratowników Drogowych fot. PZM
Pierwsza pomoc teoretyczna i praktyczna, działanie podczas wypadku i mistrzowskie prowadzenie samochodu. Tym wszystkim muszą się wykazać ratownicy drogowi, którzy dziś w Poznaniu walczą XVIII Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych.

W mistrzostwach bierze udział 14 dwuosobowych załóg z całej Polski. W czasie trwania Mistrzostw załogi muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zasad udzielania pierwszej pomocy. Bo nadrzędnym celem ratownictwa drogowego PZM jest niesienie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Ale to nie jedyna konkurencja, w jakiej będą się musieli wykazać. Po teście z zasad udzielania pierwszej pomocy rozegrane zostaną konkurencje praktyczne: 3 pozoracje wypadków drogowych, resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie oraz samochodowa próba sprawnościowa.

Zawodnicy będą musieli udowodnić, że potrafią się odnaleźć i nieść pomoc w trudnych warunkach wypadku drogowego, gdzie o życiu i zdrowiu poszkodowanych decydują sekundy – i profesjonalizm niosącego pomoc. Muszą też pokazać prawdziwą wirtuozerię jako kierowcy – jednym z testów jest przejazd toru przeszkód z… piłką na talerzu na masce.

Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego potrwają jeszcze do jutra.

PZM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: