Poznań: Rat Kru i Julia Rover na Scenie nad Rusałką

Blue Wave Band nad Rusałką fot. Sławek Wąchała

Rat Kru grają betonową sambę, jak sami nazywają ten gatunek, Julia Rover wraca z nostalgią do lat 80., ale to tylko jedna z jej twarzy. Scena nad Rusałką oferuje 16 czerwca od 19.30 dwa nietuzinkowe koncerty. Warto się wybrać!

Rat Kru, jak sami o sobie mówią, balansują na granicy sztuki i kiczu, a odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem. Z kolei znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach.

Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Julia Rover to aktorka, piosenkarka oraz autorka tekstów, a w jej utworach można znaleźć i zimną falę, i synthwave, synth-popowe przeboje w stylu lat 80 – ale i nostalgiczną retropopową piosenkę i elektroniczne inspiracje.

Ten nietuzinkopwy i przeciwstawny na pierwszy rzut oka zestaw spaja głos Julii – i tego, co ona potrafi zrobić z tych wszystkich utworów, naprawdę warto posłuchać.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda, a portal TenPoznan.pl jego patronem medialnym.

Podziel się: